PONERIZACIJA DRUŠTVA

Patokracija i rat protiv individualizma

Autor: Igor Okreša

Matrix World

Svi socijalni sustavi kojima upravlja figurativnih 1% nauštrb ostalih 99%, sve institucije koje bi svaki normalan čovjek nazvao fašističkim ili feudalnim, sve takve sustave su izmislili i provode ih ljudi. Ja znam da ja sam ne mogu promijeniti takve sustave, to je zajamčeno oligarhijskom vladom, korporacijama, financijskim i vojnim sustavom koji zajedno čine piramidu moći na čijem se vrhu nalazi 1% vladajućih a prema dnu ostalih 99% stanovništva.

Posve je očito da ako je sustav kreacija ljudi onda ljudi imaju moć da taj sustav promijene svojom hrabrošću i mudrošću. Kako svi današnji sustavi počivaju na nanošenju štete našem fizičkom okruženju i uništavanju naših osobnih sloboda više nije pitanje da li ljudi mogu promijeniti sustav nego kada će se to desiti.

Svatko tko kaže da ljudi ne mogu mijenjati stvari, da smo nemoćni pred sustavom, ne shvaćaju da je taj isti sustav nastao kao nečija mašta, ideja a postao stvarnost preko utjecaja.  Pomoću novih i boljih ideja ljudi mogu promijeniti one zastarjele sustave koje su neki drugi ljudi ranije stvorili, čak i one stvari koje su postale dugogodišnje tradicije ili se predstavljaju kao takve.

Najbolja poslovna strategija je iskoristiti znanje o trendovima, dakle ako vrijednost dionica na tržištu raste i nastavlja rasti izgledno je da će vrijednost nastaviti rasti neko vrijeme. Trendovi se na isti način mogu koristiti na bolje razumijevanje povijesti i aktualnih događanja. Ako se nešto desi a ništa se ne čini kako bi se to nešto promijenilo izgledno je da će se nastaviti i dalje događati možda čak i sve češće.

Čini se da ćemo ovakve slike iz SAD-a sve češće viđati.

Čini se da ćemo ovakve slike iz SAD-a sve češće viđati.

Jedan takav trend je jačanje policijske države. To se najbolje vidi po trenutnim događanjima u SAD-u. SAD su postale prava policijska država u kojoj je institucijama dozvoljeno da bukvalno rade što žele bez ikakvih posljedica. Cilj svega ovoga je kontrola stanovništva. Policija u SAD-u služi kao potpora vladajućoj oligarhiji, korporacijama i vojsci i često služi kao alat za zaštitu onih vladajućih 1%  a ne za zaštitu ljudi i njihovih prava što bi trebao biti njihov jedini posao i zbog čega i postoje.

Trenutno policija nasilno izvršava volju patokracije na svakom koraku, a pojedinci koji se opiru nezakonitom zadiranju  moraju se braniti i od naših takozvanih zaštitnika kako bi ostvarili svoja prava koja su zajamčena ustavom. Čini se da pravi teroristi ponekad nose uniforme.

Prilično je očiti da se čitava mehanika orvelovskog svijeta koja se provodi svuda oko nas uglavnom financira kroz zabranu opojnih droga. Čitave policijske jedinice se financiraju putem novca dobivenog putem poslovanja s narkoticima. ”Rat protiv droge” je ogroman biznis vrijedan milijarde dolara godišnje. Veliki broj korporacija i tvrtki zarađuje preko zatvorskog sustava. To su kompanije za distribuciju hrane, sama vlada a i policija koja revno radi na ispunjavanju svojih kvota za uhićenja.

Američka vojska čuva polja maka  te prodaje opijate iz Afganistana. Rat je profitabilan biznis za SAD.

Američka vojska čuva polja maka te prodaje opijate iz Afganistana. Rat je profitabilan biznis za SAD.

Jedno od glavnih pitanja koje postavljaju svi mediji jest odakle dolaze tolike količine heroina. Odgovor na to pitanje isti je kao što je bio i prije 20 godina. 75% – 80% heroina stiže iz Afganistana. Unatoč činjenici da američka vojska kontrolira gotovo cijelu zemlju razina proizvodnje heroina prošle godine bila je rekordno visoka.

Možete i sami shvatiti zašto je to tako. Naizgled beskrajni ”Rat protiv droge” doveo je nevjerojatnog rasta broja zatvora u SAD-u.

Novinarka Maya Schenwar opisuje razmjere problema:

”Oko 2,4 milijuna ljudi je utamničeno u ovome trenutku u nekom od 1719 državnih zatvora, 102 savezna zatvora, 2259 odgojnih ustanova, 3283 lokalna zatvora, 79 zatvora u indijanskim rezervatima, kao i vojnim zatvorima i imigracijskim centrima širom SAD-a. To je otprilike jedan od svakih 100 amerikanaca, od kojih su samo oko 25% bijelci. Ako dodamo tome još 5 milijuna ljudi koji su uvjetno pušteni ili na neki drugi način pod nadzorom pravosudnog sustava dolazimo do brojke od oko 7 milijuna što je ekvivalentno populaciji Paragvaja ili Srbije. Ne iznenađuje da je to najveća zatvorska populacija na svijetu. SAD koja čini 5% svjetske populacije ima blizu 25% zarobljenih ljudi. Ta zatvorska populacija porasla je za 700% od 1970.  Ukratko stanje u SAD- je daleko najgore od svih država na svijetu.”

Stvaranje policijske države znači kršenje ljudskih prava koja su zajamčena ustavom. No, kako smo došli do svega toga? Progresivnom indoktrinacijom, stalnim i polaganim procesom pretvaranja onoga što je nenormalno i loše u nešto što je normalno i dobro.

Sve važne institucije uključujući medije i obrazovni sustav pomažu oblikovati ljudske umove tako da oni prihvaćaju sustav, beskrajne ”ratove protiv svega i svakoga” i policijsku državu i smatraju to normalnim i potrebnim.

Je li američka demokracija nepovratno umrla ili još ima nade za spas?

Je li američka demokracija nepovratno umrla ili još ima nade za spas?

Danas su obrazovni sustavi širom svijeta toliko uništeni i korumpirani da više nemaju nikakve veza sa onim što bi trebali predstavljati. Većina današnjih škola liči na zatvore. Djeca u školi uče kako se ponašati u patokratskom sustavu, moraju nositi uniforme, natječu se za ocjene i uče da se moraju pokoriti vlasti. Više se vrednuje racionalnost nego kreativnost. Djeca se moraju mijenjati kako bi se prilagodila nastavnom planu a ne obrnuto. Njihove glave su prepune lažne povijesti, lažnih sustava vrijednosti, neprirodnih društvenih očekivanja i sve to u najranjivijem periodu njihova života. Oni uče živjeti u orvelijanskom svijetu, sa skenerima, video nadzorom i standardiziranim testiranjima (koje je to dijete standardno??).

Bez obzira na perspektivu ovaj je rastući trend očito kontraproduktivan za razvoj djetetovog individualizma, osjećaja sigurnosti, njegove mirne prirode i povjerenja u njegove prirodne impulse. Niti jedan stručnjak za razvoj djeteta koji je pri zdravoj pameti nikad ne bi djetetu propisivao bilo kakvu terapiju ako je drugačije. Pa ipak mi kao društvo nastavljamo podržavati ovaj sustav koji je izrađen za obuku (ako se u tome ne uspijeva slijedi liječenje) djece prema iskrivljenim normama koje su prisutne u našem društvu. I sve to u cilju olakšavanja prelaska našeg društva u totalitarizam.

Nulta tolerancija prema individualnosti = nula razuma + nula slobode

Naravno ja sam ne mogu promijeniti zatvorski sustav, sam ne mogu reformirati obrazovni sustav. Ja sam ne mogu dizati mirnu globalnu revoluciju ili odrezati glavu zmiji korporativne oligarhije. Ja mogu samo početi pa možete i vi. Možemo zaštiti svoja prava koja nam jamči ustav, razmišljati svojom glavom, tražiti, razgovarati i djelovati u miru kako god mislimo da je potrebno. Tako možemo promijeniti bilo koji sustav zajedno. Svi ti sustavi su samo zamršeni skupovi pravila koje su donijeli neki judi, i njih mogu mijenjati, reformirati ili ukinuti ljudi naoružani mirom, hrabrosti i mudrosti.

”…kad god bilo koji oblik vlasti postane razoran za te ciljeve, tada je pravo građana izmijeniti je ili napustiti i uspostaviti novu vlast.” Američka deklaracija o neovisnosti

Autorska prava© Matrix World 2011. do danas. Sva prava pridržana. Strogo je zabranjeno kopiranje, raspačavanje, ponovno objavljivanje ili izmjena bilo kakvog materijala koji se nalazi na blogu Matrix World bez prethodnog pisanog odobrenja dobivenog od uredništva Matrix World. 

Izvori:

Zašto se policija SAD-a ponaša kao okupacijska sila koja širi strah i beznađe?

SUMRAK DEMOKRACIJE: Američke građane će uhićivati, zatvarati i napadati vojska SAD-a

Najveću stopu zatvorenika na svijetu imaju Sjedinjene Američke Države

Američka vojska priznala da štiti i asistira profitabilan posao trgovanja opijumom u Afganistanu

Koncentracijski logori u SAD-u su već izgrađeni!!!

ŠOKANTNO: Policija i tajne služne ubacuju agente u prosvjede “Anonimusa”, hoće li 1% psihopata srušiti napore 99% svjetske populacije??!!

Americi mir nije isplativ – ratovi donose profit i moć!

Vlada SAD-a isplatila 80 milijuna dolara dizajnerima CIA-ine torture

Oligarchy and the War on Individualism

Maya Schenwar on Social Justice Journalism

Locked Down, Locked Out: Why Prison Doesn’t Work and How We Can Do Better